У магазині Аладін представлено понад 30 видів тютюну, і обрати з нього те, що вам сподобається, дуже складно. Тому ми вирішили написати невеликий гайд відносно того, як вибрати найкраще.

Який тютюн для кальяну обрати?

Тютюн для кальяну розрізняють по:

 • міцності;
 • жаростійкості;
 • нарізці;
 • димності;

Що ж ми можемо з усього цього тютюну порекомендувати?

Щодо легкого тютюну, ми б рекомендували вам зупинитися на наступних виробниках: Jibiar, Milano, Fumari, Serbetli, Aqua Mentha, Buta, Sultan.

Якщо ви віддаєте перевагу середньому по міцності тютюну - то, звичайно ж, це Adalya, Nakhla, Duman, Smoky Bull, Original Virginia, Dead Horse, 4:20.

А ще міцніше - Tangiers, Duft, Darkside, Element.

Ви завжди зможете зробити більш легкий або більш міцний тютюн, змішавши його з більш міцним (більше %) або з більш легким (менше %) відповідно. Успіху в експериментах!

Перед забиванням рекомендується дрібно нарізати (трохи віджати серветкою) тютюн і покласти в чашу, злегка притиснувши зверху, щоб листочки ні в якому разі не торкалися до фольги або калауду, це потрібно для смачнішого, об'ємного диму і, найголовніше, без гіркоти!

Всі смаки розписані у нас на сайті, або ви можете прийти в наш магазин, де наші колеги, які знаються на цьому, з радістю підберуть тютюн саме під ваш смак.

Яке вугілля для кальяну обрати?

Якщо умови дозволяють розпалити вугілля на плиті або в мангалі - рекомендуємо вибрати кокосове вугілля. Воно недороге, добре і довго тліє. Висока тепловіддача.

Найкраще використовувати перевірене вугілля, таке як Panda, Milano, Yahya. Також у наших покупців популярне вугілля Coco JaamBoo, Tom Cococha, Crown.

Для куріння на калауді найкраще підійде вугілля 25мм (пачка 72 штуки), до речі, саме таке вугілля ми використовуємо для себе, а для куріння на фользі найкраще підійде вугілля формату 22мм (96 кубиків).

Якщо ви використовуєте пристрій на природі або там, де не можна нормально розпалити вугілля, найкраще скористатися саморозпалюваним вугіллям Carbopol, воно розпалюється лише за одну хвилину та не дає стороннього запаху. Найзручніше користуватися 35мм і 40мм вугіллям.

Як вибрати кальян і аксесуари?

У всіх, хто купує кальян, виникає природне запитання - який краще? Зараз в світі є 2 країни, що роблять якісні і, по факту, кращі кальяни - російські виробники і німецькі. До них впритул підібралися кальяни українського виробництва.

Тому ми рекомендуємо саме кальяни німецьких і українських марок, такі як Amy, Jaamboo, Kaya, Aladin, Lex, Totem.

На що звернути увагу при виборі кальяну тієї чи іншої марки? Треба врахувати:

 • матеріал шахти;
 • комплектацію;
 • діаметр шахти;
 • практичність;
 • стійкість;
 • зовнішній вигляд.

Крім самого кальяну, вам знадобляться:

 • одноразові мундштуки;
 • фольга або калауд (існує безліч суперечок - що краще, але ми з упевненістю можемо сказати, що для початківців краще калауд. Він дозволить вам витрачати менше часу на приготування кальяну і меншу кількість вугілля. Та й смак на ньому не гірше, ніж на фользі, і ще - ніколи не ставте його на плиту для розпалювання вугілля, це може привести його до деформації або до непридатності);
 • йоржик для колби і шахти;
 • комплект ущільнювачів для шахти, чашки і шланг (рекомендуємо відразу купити запасний комплект).

Також з корисних речей може стати в нагоді:

 • піч для розпалювання (особливо рекомендуємо власникам скляних електроплит, тому що на склі залишаються сліди від вугілля) і газовий балон з пальником (для природи);
 • кадило або кошик для перенесення вугілля;
 • дифузор (зменшує звук булькання кальяну);
 • персональний мундштук - щоб кожного разу не морочитися з одноразовими;
 • меласоуловлювач - це така штука, яка вловлює сироп з чашки і робить ваше куріння більш соковитим і смачним!

Яку чашу для кальяну вибрати?

Вибирати чашу краще під певний тютюн. Якщо ви хочете вибрати найбільш універсальну чашу для початку, рекомендуємо вам силіконову чашу або класичну глиняну. Від глибини чаші буде залежати витрата тютюну, а від товщини стінок і об'єму - ступінь і час нагрівання. Для невеликих одиночних покурів найкраще вибирати чашу поменше, а для покурів в компанії - побільше.

Для початку рекомендуємо глиняну, наприклад, Solaris, Lex, Upgrade Original, Типова чаша або будь-яку силіконову Yahya, Amy або Jaamboo.

Якщо ви хочете більш красиву і професійну чашу, рекомендуємо звернути увагу на чаші Gusto Bowls, Ego або Minzari Crown.

Для більш рідкого тютюну, такого як Fumari, Serbetli, Darkside, Afzal, рекомендуємо вам чаші Phunnel від виробників Lex, Ego, Gusto Bowls.

Примітка! Різниця між глиняною і силіконовою чашею в тому, що на глиняній чаші будь-який тютюн стає трошки міцніше, смачніше і димніше, так як глина нагрівається більше і швидше, але при цьому, відповідно, швидше перегорає тютюн. У той же час, на силіконовій чаші куріння буде значно довше, а додаткова перевага у тому, що вона дозволяє навіть деякі помилки в забиванні.

Важливо! Після того, як все готово (чаша забита, вугілля розпалено і покладено в калауд) і ви готові зробити першу тягу, дайте нагрітися чаші приблизно 3-5 хвилини. Це потрібно для повного прогріву чаші і тютюну. Це дуже важливо!

Який шланг для кальяну вибрати?

Якщо вам необхідний шланг для кальяну, то найкращий вибір - це силіконові шланги Soft Touch, вони досить товсті і мають антистатичне покриття, яке не дає різному сміттю налипати на нього. Також шланг легко промивається і не вбирає смак.

Для поціновувачів більш холодного диму пропонуємо скористатися накінечником BAZUKA. Це додасть більш свіжий і приємний дим. Попередньо покладіть капсулу з середини базуки в морозильну камеру, приблизно на 60-70 хвилин перед використанням.

Смачного, димного і приємного вам куріння!

)